Baden-Württemberg

Çağdaş Gençlik. İş Verenler Öğrencilere Sahip Çıkıyor

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Baden-Württemberg’in,
“İş Verenler, Öğrencilere Sahip Çıkıyor“ adlı ilk projesi, 11 Kasım Pazar günü
Altes Feuerwehrhaus Stuttgart’ta gerçekleşti.

Başkan Ahmet Gül katılımcıları selamladıktan sonra sözü; Projenin fikir sahibi ÇYDD Baden-Württemberg yönetim kurulu üyesi Şaziye Yavuz’a bıraktı.

Yavuz; Orada bulunanları proje hakkında bilgilendirdikten sonra, tek tek öğrencilerin sorunları dinlendi.
Türkiye’den Almanya’ya eğitim için gelen öğrenciler, ev ve yurt bulmakta zorlandıklarını, kiraların çok yüksek olduğunu, çalışmak zorunda oldukları için ders yapmaya çok az zaman ayırabildiklerini, Almanca diline hakim olamadıkları için de çevre ve bağlantılarının olmadığı, bundan dolayı, okudukları bölümle ilgili staj yapabilecek şirket bulamadıkları gibi sorunlarını dile getirdiler.
Kendileride ihtiyacı olan öğrencilere, İngilizce, matematik gibi derslerde yardım edebileceklerini belirttiler.
Katılımcı iş adamları, öğrencilere maddi ve iş imkânı yanında, öğrencileri; başvurabilecekleri kurum, kuruluş ve kişiler hakkında bilgilendirip, buralara ve kişilere ulaşmalarında yardımcı olacaklarını söylediler.
Ayrıca CV ve Mülakat konusunda da Zafer Mendegüme, Öğrencilere bir eğitim kursu verebileceğini müjdeledi.
Toplantı sonunda Şaziye Yavuz, düşüncelerini şöyle dile getirdi:
Öğrenciler bir dahaki toplantımıza kendileri sunum hazırlayacaklar. İş verenlerin toplantı öncesinden gönderdikleri destek mailleri, bugün kazanılan yeni üyelerle amacımıza ve hedefimize ulaştık! İş verenlerin; Öğrencilerin bu kadar zorluk içinde olduklarını bilmiyorduk! demeleri, bu projenin ne kadar gerekli, önemli olduğunu ve devamının zorunluluğunu bize tekrar göstermiş oldu. Bir dahaki toplantımıza katılımın çok daha fazla olacağından eminim“ dedi.

Tarih: 11.11.2018

Source : beylikdüzü escortlar