Baden-Württemberg

8 Temmuz 2018 Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Baden-Württemberg Kuruluş

8 Temmuz Pazar günü Stuttgart’ta yapılan kuruluş toplantısı Gazi Mustafa Kemal Atatürk, şehitlerimiz ve Prof. Dr. Türkan Saylan anısına bir dakikalık saygı duruşu ile başladı.

Açılış konuşmasını yapan Başkanımız Ahmet Gül, aydın ve çağdaş gençliğin yetişmesinin önemine değindi ve bu konuda da Prof. Dr. Türkan Saylan’ın örnek alınması ve onun izinden gidilmesi gerektiğini söyledi. Gül, Çağdaş Yaşamı Destekleme Dernekleri’nin Almanya’nın çeşitli şehirlerinde kurulması için gayret göstereceğini belirtti.

Çağdaş Yaşamı destekleme Derneği Genel Merkez Kutlama Mesajı


Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Nordrhein-Westfalen’in başkanı Sayın Sevinç Ekinci Hanımefendi’nin derneğimizin kuruluşu için gönderdiği tebrik mesajından dolayı kendisine çok teşekkür ediyoruz. Birlikten güç doğar. Onur duyarız birlikte çalışmaktan. Mesajı aşağıda yayımlıyoruz:

SAYIN AHMET GÜL,

ÇYDD BADEN-WÜRTTEMBERG DERNEĞİNİZİN AÇILIŞ TÖRENİNE NAZİK DAVETİNİZİ ALDIM. ÇOK TEŞEKKÜRLER.

SİVİL TOPLUM; KATILIMCILIĞIN, ÇOĞULCULUĞUN, BERABERLİĞİN, DEMOKRASİNİN VAZGEÇİLMEZ UNSURU, DİNAMİK, ÇALIŞKAN, DEMOKRATİK TOPLUMLARIN DUYARLILIKLARINI DİLE GETİREN KURULUŞLARDIR.

BAŞTA BÜYÜK ÖNDER GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK OLMAK ÜZERE, SEVGİLİ PROF. DR. TÜRKAN SAYLAN HOCAMIZ İLE BİRLİKTE BU YOLA ÇIKMIŞ TÜM KİYMETLİ BÜYÜKLERİMİZİN İZİNDEN YÜRÜMEK BİZLER İCİN EN ÖNEMLİ GÖREVDİR. BU GÖREVİ LAYIĞI İLE YAPACAĞINIZDAN HİÇ BİR KUŞKUM OLMADIĞI GİBİ, BAŞTA ŞAHSINIZ OLMAK ÜZERE, EMEĞİ GEÇENLERİ KUTLAR, DERNEKLE İLGİLİ ÇALIŞMALARINIZDA ÜSTÜN BAŞARILAR DİLER,  SELAM VE SAYGILARIMI SUNARIM.

ÇYDD NRW – SEVİNÇ EKİNCİ