Baden-Württemberg

Türkiye’nin gurur günü – Oda Tv

Konserlerinde Fazıl Say’ın desteği ve izniyle eserlerini mutlaka çalan Selin Şekeranber ve Yudum Çetiner son dönemde Türkiye’nin uluslararası arenada en çok gelecek vaat eden piyanistlerinin başında geliyor.

“Blanc et Noir” adıyla uluslararası birçok müzik festivalinde yer alan ve dünya sahnelerinde Türk ve yabancı bestecilerin eserlerini farklı yorumlarıyla renklendiren ikili Selin Şekeranber ve Yudum Çetiner, Türkiye’ye borç ödediklerini söylediler.

Konserlerinde Fazıl Say’ın desteği ve izniyle eserlerini mutlaka çalan Selin Şekeranber ve Yudum Çetiner son dönemde Türkiye’nin uluslararası arenada en çok gelecek vaat eden piyanistlerinin başında geliyor. Her iki sanatçı da Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi mezunu.

Yudum Çetiner, Moskova’daki Çaykovski Devlet Konservatuvarı, Münih Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları ve Stuttgart Üniversitesi Devlet Müzik ve Sahne Sanatları’nda yüksek lisans eğitimini tamamlamış.

Selin Şekeranber ise Lozan Konservatuvarı’nda ve ardından Stuttgart Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları’nda yüksek lisans öğrenimini görmüş.

Yollarının Stuttgart’ta yeniden kesiştiğini söyleyen Yudum Çetiner ve Selin Şekeranber rutin turne programlarının yanı sıra sosyal projelere de destek veren konserleriyle de dikkat çekiyor.

Genç ikili, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Baden Württemberg örgütlenmesinin Türkiye’deki öğrencilerin yararına, Stuttgart’taki Liederhalle’deki Mozart salonunda düzenlediği dayanışma etkinliğinde Ernst Reuter Girişimi çerçevesinde ve Stuttgart Başkonsolosluğu’nun da desteklediği gecede konser verdi.

KAYNAK:

origin : beylikdüzü escort