Baden-Württemberg

AKP’li Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın Türk aydınlarını hedef alan talihsiz konuşmasını şiddetle kınıyoruz. +20

AKP’li Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın Türk aydınlarını hedef alan talihsiz konuşmasını şiddetle kınıyoruz.
ÇYDD’nin kurucularından ve eski Genel Başkanlarından çağdaş Türk kadını Türkan Saylan’ın yanı sıra Uğur Mumcu, Bahriye Üçok ve Nazım Hikmet gibi Türkiye‘nin yetiştirdiği en değerli isimleri “devlet ve bayrak düşmanı” olmakla suçlayan Aktaş’ın yerel seçimler dolayısıyla yaptığı bu çirkin saldırının ardında popülizmin yattığı ise çok açık bir şekilde ortadadır.
Yerel seçimlerde aday olan Alinur Aktaş’ın din tüccarlarına, yobazlara, karanlığa, cehalete savaş açmış isimlere dil uzatması haddini ve amacını aşmaktadır.
Hedef aldığı aydınların kirli politikalara alet edilmesi dahi düşünülemez.
Türkan Saylan öncülüğünde ÇYDD, hiçbir ayrım gözetilmeden eğitim ve yardıma muhtaç binlerce gencimize 30 yıldır umut ışığı olmuştur. Ve bu ışık karanlıkları aydınlatmaya devam edecektir. Çağdaş, demokratik bilim kadını Profesör Türkan Saylan ve çağdaş eğitimin önünü açan tüm aydınlarımıza sahip çıkmak yurtdışında yaşayan ulu önder Atatürk’ün torunları bizler için bir vatan borcudur.